Jaki prezent na halloween?

Jaki prezent na hallowen? Sprawdź co kupić!

 
Kiedy do Twych drzwi pukają wiedźmy i kościotrupy, a do okien zaglądają przerażające zjawy, niczym żywcem wyjęte z najstraszniejszych filmów grozy, zamiast wpadać w panikę… rzuć okiem na kalendarz.
 
Taka noc, kiedy ziemią rządzą upiory może być tylko raz w roku.
Tak, tak – to właśnie Halloween.
 
Wbrew obiegowej opinii tradycja Halloween wcale nie pochodzi z Ameryki, ale z Wielkiej Brytanii. Do Stanów Zjednoczonych przybyła dopiero w XIX wieku wraz z irlandzkimi imigrantami.
 

Halloween dla dorosłych

 
Halloween jest doskonałą okazją do organizacji imprez i spotkań towarzyskich. Koniecznie przebieranych. To również niepowtarzalna szansa, aby wreszcie na własne oczy zobaczyć taneczne zmagania Draculi, dzikie pląsy duchów i kościotrupów oraz nieśmiałe podskoki czarownic, podrygujących w rytm współczesnych hitów.
Nie mniej ważne od odpowiedniego kostiumu są nawiązujące do okazji przekąski.
Najlepiej własnoręcznie zrobione. Na halloweenowych imprezach prawdziwą furorę robią ciasteczka w kształcie palców, słodkości przypominające oczy czy muffiny w kształcie grobów z żałobnymi tablicami.
 

Jak samodzielnie zrobić takie słodkości?

 
Najprostszym i najszybszym sposobem wykonania tych efektownych słodkości będzie udekorowanie gotowych muffinów. Do stworzenia dekoracji wykorzystaj kolorowe żelki, czekoladowe draże, kolorowy lukier, herbatniki czy kolorową polewę (np. truskawkową).
Aby zrobić brązowego pająka, posyp babeczkę czekoladowymi wiórkami. Do zrobienia nóżek wykorzystaj czarne żelki, do wykonania oczu – draże. Czerwony cukierek znakomicie spełni rolę zabawnego nosa. Wykorzystując roztopioną czekoladę i cienki patyczek przygotujesz precyzyjną, przyciągającą wzrok pajęczą sieć.
 
Przy użyciu bitej śmietany lub masy serowej stworzysz idealny… kształt mózgu. Możesz ozdobić go kolorową polewą i zielonymi lub czerwonymi żelkami.
Szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego? Strzałem w dziesiątkę okażą się suszone larwy w przyprawie BBQ. Tylko dla najodważniejszych upiorów.
 

Dzień dyni

 
Oprócz zjaw, kościotrupów i upiorów w tę niezwykłą noc królują również dynie. Koniecznie z otworami na oczy, nos i usta oraz palącą się wewnątrz świeczką. Taka dekoracja jest niezbędnym elementem każdej halloweenowej imprezy.
Podobnie jak słodycze, których warto mieć tego dnia naprawdę spory zapas.
 

Dlaczego?

 
Jedną z tradycji Halloween są odwiedziny dzieci, przebranych za najdziwniejsze stwory. Jeśli nie dostaną oczekiwanych słodkości, mogą spłatać gospodarzom wyjątkowo niemiłe figle.
Jeśli nie chcesz ryzykować i narażać się na psikusy i żarty ze strony najmłodszych, lepiej odpowiednio wcześniej zaopatrz się w wartościowy „towar wymienny” w postaci aksamitnie słodkich czekoladek, kremowych pralinek i owocowych cukierków.
 Biorąc pod uwagę fakt, że kolebką Halloween jest Wielka Brytania wybierz słodycze rodem z brytyjskich wysp.
Gwarantujemy, że otrzymując czekoladowo-miętowe Aero Bubbles lub klasyczne, czekoladowe, rozpływające się w ustach eklerki Cadbury małe łobuzy staną się najgrzeczniejszymi i najbardziej uczynnymi zjawami, jakie znasz.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *